Аукціон заставних квартир
Кредитори що прагнуть стягнути прострочені заборгованості за кредитами і, в кінцевому підсумку, вилучають і розпродають майно боржників. Купівля такого майна дозволяє заощадити від 15 до 50% від його ринкових цін. З іншого боку, придбання майна вилученого всупереч волі його колишніх господарів несе потенційні ризики. Існує можливість повернення цього майна через суд. Рекомендуємо, перед покупкою конкретного об’єкта, отримати консультацію юристів. Це допоможе звести ризики до мінімуму. А поки дізнаємося, як відбувається розпродаж і купівля заставного житла.
Методи вилучення нерухомості у боржників
Іпотечні кредити мають розміри в десятки і сотні тисяч гривень і видаються на термін до десятків років. Не дивно, що банки тверезо оцінюють ризики такого кредитування і мають не один варіант вилучення застав, а два. Житло може бути вилучено:
- По іпотечному застереженню.
- За рішенням суду.
Від методу вилучення нерухомості залежить потрапить вона на аукціон квартир боржників або буде продана іншим способом.
Іпотечне застереження включається в кожен договір придбання житла в кредит. Воно дозволяє, при порушенні позичальником умов договору, просто переоформляти об’єкт застави у власність банку. Судового рішення і тривалого розгляду при цьому не вимагається. Таке переоформлення є правом банку, але не його обов’язком. І банки користуються цим правом далеко не завжди.
Банк — комерційна структура, націлена на отримання максимального можливого прибутку. У різних випадках більш вигідний різний варіант вилучення квартири. Перереєстрація житла по іпотечному застереженню звільняє боржника від будь-яких інших претензій банку. Тому таким способом вигідно вилучати житло, більша частина кредиту за який уже виплачено.
Якщо ж кредит великий, виплачена мала його частина, а вартість заставної квартири нижче суми боргу, вигідно відбирати житло через суд. Рішення суду про примусове стягнення боргу, дозволяє поширювати стягнення не тільки на заставне, але і на будь-яке інше майно боржника. Тому такі квартири відбирають через суд.
Як продають нерухомість вилучену різними способами
Виставляти на торги нерухомість чи ні, залежить від способу її вилучення, а при конфіскації за іпотечної застереження і від рішення банку. Вилучена з застереженні нерухомість знаходиться у власності банку, і він має право розпоряджатися нею на свій розсуд. Тобто він може продавати її тим способом, який вважатиме за потрібне. На сайтах більшості банків є інформація про продаж квартир. Квартири банків продають багато агентств нерухомості і різні торгові майданчики в інтернеті, але заощадити на таких покупках складно. Власні квартири банки прагнуть продавати за ринковими цінами.
При продажу квартир, вилучених за рішенням суду, до продажу, житло знаходиться у власності його старих власників. З отриманих при продажу сум, банк задовольняє свої претензії, а залишок передається власнику. Тому банки готові знижувати ціни, але держава стоїть на сторожі інтересів позичальників. Таке житло може продаватися тільки через аукціон квартир, і тільки через аукціон СЕТАМ — це державне підприємство, створене Міністерством Юстиції України спеціально для того, щоб виключити зловживання при продажу конфіскованих квартир.