img
img
img

Чи вдасться придбати конфісковану нерухомість дешевше

Придбання нерухомості процес завжди складний і дорогий. Грошей завжди не вистачає, і можливість придбати квартиру за ціною нижче ринкової приваблива. Позичальники не справляються з виплатою кредитів, заставна нерухомість конфіскується і продається, найчастіше, на аукціонах. Дізнаємося, чи вдасться вигідно купити на таких аукціонах нерухомість, і як відбувається покупка заставного житла.

Як конфіскують нерухомість

Заставна нерухомість вилучається двома різними способами:

  1. За іпотечної застереження.
  2. За рішенням суду.

При видачі іпотечного кредиту, банки вносять до тексту договору обмовку, що дозволяє, якщо позичальник не виконує зобов’язання, переоформляти нерухомість на себе в позасудовому порядку. Іпотечним застереженням банки користуються не завжди. Її вигідно використовувати тільки коли більша частина кредиту вже виплачено. В іншому випадку банки конфіскують квартири за рішенням суду. Якщо квартира вилучена з іпотечного застереження, продавати нерухомість на аукціоні банк не зобов’язаний. Це його власність і він розпоряджається їй на власний розсуд.

Однак частина українських банків перебуває в стадії ліквідації і їх майно розпродається на аукціонах. Потрапляють на аукціони і квартири, переписані раніше банками на себе по іпотечної застереження. Ці квартири продаються через систему «Прозоро».

Якщо банк конфіскує квартиру, через виконавчу службу, за рішенням суду, він зобов’язаний продавати її на аукціоні так, як з, вирученої при продажу суми, він погашає свої вимоги, а решту коштів передає позичальникові. В цьому випадку, конфісковані квартири продаються через державну компанію «сетах». Вона створена спеціально для реалізації конфіскованого за рішенням судів майна.

Як купити потрібну вам нерухомість і заощадити при цьому

Продаж нерухомості на аукціонах в інтернеті відбувається через зареєстровані на них біржі. Потрібно звернутися на одну з цих бірж і домовитися про умови. Слід знати, що покупка конфіскованої нерухомості, з юридичної точки зору, може бути ризикованим заходом. Якщо колишній власник доб’ється в суді рішення про незаконність конфіскації, квартира повернеться в його власність.

Краще відразу звернутися за допомогою в юридичні компанії, що спеціалізуються на боргах і кредитах. Юристи цих компаній і нерухомість зуміють вам підібрати, і покупку її за мінімально можливою ціною забезпечать, і юридичну чистоту угоди, перед її укладанням, перевірять.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Отримати консультацію

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі статті