Продаж майна банкрутів Україна
Економічні проблеми в Україні вдарили не тільки по її громадянам, а й з фінансових організацій нашої країни. Частина банків не витримала випробувань і знаходяться в стадії ліквідації. Банки, що розорилися, залишили за собою борги перед вкладниками, державою і працівниками. Для покриття цих боргів, всі активи ліквідованих фінансових організацій підлягають реалізації. До активів цих організацій належить майно, а також права вимоги за раніше виданими кредитами.
До майна банків відноситься і нерухомість, яка належала їм. Мова йде не тільки про приміщення банківських відділень, а й про житлову та комерційну нерухомості, що перейшли у власність банків, внаслідок невиконання позичальниками зобов’язань за кредитами, взятими за іпотечними договорами. Криза – час не тільки випробувань, але і можливостей. Можна придбати майно ліквідованих фінансових організацій за цінами нижче ринкових.
Продаж майна банків банкрутів в Україні відбувається за певними правилами. Поговоримо про них і про ризики, які супроводжують придбання активів ліквідованих кредитних організацій.
Як продаються активи ліквідованих банків, і які ризики супроводжують їх придбання
Сама по собі, реалізація майна банку, що знаходиться в процесі ліквідації несе в собі високі корупційні ризики. Тому все майно цих установ реалізується виключно через систему Прозорро на аукціонах. Це не дозволяє продавати власність банку-банкрута за заниженими цінами своїм людям.
Незважаючи на це, покупка такої власності може бути цікавою з комерційної точки зору. Аукціони з продажу такого майна можуть бути двох типів:
- Класичні. На таких аукціонах йде торг на підвищення, зі стартової ціни лота. Власність, в тому числі і об’єкти нерухомості, виставляються за стартовою ціною, що відповідає оціночної за вирахуванням 20%. Далі учасники аукціону торгуються, перемагає той, хто запропонував найвищу ціну.
- Голландські. На аукціонах цього типу, стартова ціна лота відповідає оціночної. Торг йде зі зниженням ціни на 1% через певні проміжки часу. Аукціону проходить в 3 етапи. На голландському етапі ціна падає, а учасники вичікують. Максимально ціна може знизитися на 80%. Учасник, який погодився першим сплатити сталу ціну стає переможцем голландського етапу. Другий етап – етап закритих ставок. Переможець голландського етапу в ньому не бере участь, інші учасники можуть запропонувати ціну вище, ніж погодився сплатити він. На наступному етапі – етапі відкритих ставок, пропозиції відкриваються, переможцем етапу стає учасник запропонував більше всіх. Переможець голландського етапу має право, але не зобов’язаний, запропонувати більше і виграти аукціон.
Ризики покупців мають двоякий характер. З одного боку, перехід власності від позичальника до банку, а також будь-який етап її реалізації може бути оскаржений позичальником в суді. З іншого боку, недосвідчений покупець може серйозно переплатити за покупку. Голландські аукціони дозволяють купити зі знижкою борг перед банком самому позичальникові, і не переплатити дуже важливо.
Як придбати власність ліквідованих банків з мінімальним ризиком
Щоб купити майно банків банкрутів, які не переплативши за нього, і бути захищеним від претензій колишнього власника, краще звернутися за допомогою до професійних юристів, які практикують у сфері кредитування. Співробітники юридичної компанії ПІК надають саме ці послуги. Звернувшись до них за допомогою, можна купити майно банку, що розорився вигідно і без ризику.