Як купити муніципальне і державне майно, що продається за програмою малої приватизації
Продаж майна державних міністерств і відомств за програмою малої приватизації проводиться на електронному аукціоні Прозоро. Муніципальні торги Україна проводить на тому ж майданчику. Причина в тому, що передача державної власності таїть в собі спокуси корупції. Боряться з ними максимальною відкритістю ціноутворення і доступністю покупки кожному бажаючому. Дізнаємося, як саме відбувається продаж об’єктів по малій приватизації.
ЧИТАТИ ЩЕ: Майно конфісковане за борги
Чому ця приватизація мала, і що продається
Передача шляхом продажу об’єктів з власності держави в приватні руки відбувається практично з моменту розпаду СРСР. Однак мала приватизація почалася в 2018 році. За великим рахунком, можна сказати, що мала приватизація – це скоріше бренд, покликаний активізувати продажі.
До об’єктів малої приватизації віднесли те, що має стартову ціну не вище 250 млн. гривень. Здебільшого це об’єкти нерухомості. Об’єкти малої приватизації різнопланові і сильно відрізняються один від одного. Це і комплекси будівель різних виробництв, і заводські клуби, і підвальні або горищні приміщення. Порядку 50% цих споруд знаходиться в занедбаному, запущеному або недобудованому стані. Вибрати об’єкт для своїх цілей і не помилитися, без допомоги найнятих експертів, складно. Однак покупка на аукціоні дозволяє заощадити, і покупців вистачає. Вони наймають фахівців і приймають рішення.
ЧИТАТИ ЩЕ: Продаж заставного майна в Україні
Як відбувається продаж об’єктів на Прозоро
Мала приватизація Прозорро, в залежності від обставин, може статися в 1, 2 або три етапи. Кожен наступний етап стає актуальним лише в тому випадку, якщо об’єкт не проданий на попередньому.
Перші два етапи повністю ідентичні. Це класичний англійський аукціон з торгами на підвищення. Учасники аукціону повинні внести грошову заставу в розмірі 10% від стартової ціни. Скільки учасників візьмуть участь у торгах нікому не відомо. Якщо учасник виявиться єдиним, він автоматично стає переможцем і зобов’язаний придбати лот за стартовою ціною. Якщо він відмовиться, заставу вилучать.
Третій етап проходить за голландською схемою. Торги ведуться на зниження. У призначений час лот виставляється за стартовою ціною. Через рівні проміжки часу ціна опускається на 1%. Перемагає той, хто перший погодиться сплатити сталу ціну.
Перемога в аукціоні вимагає досвіду участі в таких заходах, витримки і холоднокровності. Важливо не тільки купити потрібний вам об’єкт, але і заплатити за нього якомога менше. Такі результати досягаються спеціальною підготовкою і тренуваннями. Якщо ви сумніваєтеся у власній витримці, краще звернутися за допомогою до професіоналів. Їх можна знайти серед співробітників юридичної компанії ПІК.
Ваша юридична компанія “ПІК”
Зв’язатися з нами можна за тел:
+38095 150 0501
+38097 050 0501