Купити конфісковану квартиру
Придбання житла процес складний і дорогий. Будинок або квартира, зазвичай, найдорожче майно сім’ї. На такі покупки збирають роками і бажання заощадити при придбанні житла природно. Тим більше, що в продаж надходять квартири і будинки, конфісковані за борги колишніх власників. Ціни на таку нерухомість нижче ринкових, але виникає питання про те, як не прогоріти при такій покупці. З’ясуємо, що потрібно перевірити при покупці квартири, і хто допоможе не помилитися.
Як продається конфіскована нерухомість
Нерухомість, придбана в кредит, при невиконанні умов кредитного договору, переходить у власність банків двома шляхами:
- За іпотечним застереженням. Ця обмовка включається в кожен договір іпотеки і дає банкам право переоформляти власність на себе в позасудовому порядку. Нерухомість, отримана банками таким шляхом, може продаватися де завгодно. Такою нерухомістю займаються ріелторські агентства, її виставляють на різні аукціони, іноді банки самі продають таку нерухомість через власні сайти.
- За рішенням суду. Вся нерухомість, конфіскована у власників для погашення боргів, продається через сетах, спеціальну організацію, контролюючу такі продажі. Необхідність контролю пояснюється тим, що різницю між сумою, за яку продано житло і боргом отримує позичальник. Сетах не допускає навмисного заниження ціни.
Питання про те, як купити кредитну квартиру і не втратити при цьому наявні заощадження, зовсім не є довільним. Потрібно розуміти, що така нерухомість, вилучалася у власників всупереч їх волі, і боротьба за неї може бути продовжена навіть після продажу.
Які ризики несе покупка заставної нерухомості, і як їх уникнути
Основні ризики покупки заставної нерухомості полягають у тому, що якщо судом буде прийнято рішення про те, що нерухомість вилучена у власника незаконно, то наступні угоди з такою нерухомістю теж незаконні, а вона сама повертається у власність власника, на користь якої постановлено рішення.
Перевірка нерухомості перед покупкою необхідна завжди. Потрібно переконатися, що:
- З житла не виписувалися люди, які мають право зворотної прописки незалежно від бажання власника. До таких людей належать покликані в армію, які відбувають покарання у в’язниці, що знаходяться в будинках для людей похилого віку тощо
- Житло дійсно належить продавцю.
- Що на житло немає обтяжень.
Список того, що підлягає перевірці дуже довгий. Більшості людей необхідна юридична допомога, навіть при покупці нерухомості на звичайному ринку. Якщо ж нерухомість конфіскована, така допомога необхідна подвійно. Потрібно повністю і ретельно вивчити всі матеріали по конфіскації і переконатися, що ризик прийняття судом рішення про скасування конфіскації мінімальний. Якщо ви вирішили придбати таку квартиру, обов’язково зверніться за допомогою в солідну юридичну компанію.