Мала приватизація в Україні
Програма малої приватизації стартувала в нашій країні ще в 2018 році, але інтернет запит «мала приватизація Україна» досі популярний в пошукових системах мережі інтернет. З одного боку, це говорить про наявність високого інтересу до програми, а з іншого, про те, що не всі громадяни мають достатньо інформації про програму. Дізнаємося, що являє собою програма, де можна подивитися список об’єктів малої приватизації і навіщо при участі в програмі потрібна кваліфікована юридична допомога.
ЧИТАТИ ЩЕ: Продаж заставного майна банків
Що таке мала приватизація
У спадок від радянської влади українська держава отримала величезний обсяг власності. Розвинені країни давно прийшли до висновку про те, що держава не є ефективним власником і прагнуть знизити обсяг такої власності. Тим же шляхом йде і Україна. Безліч об’єктів власності вже розпродано, але державі ще є що запропонувати.
До продажу пропонуються абсолютно різні об’єкти, від гігантських виробничих комплексів, до невеликих занедбаних приміщень, крім того, на продаж виставлені належні державі пакети акцій різних підприємств. Розпродаж державної власності і передача її таким чином у приватні руки називається приватизацією. Мала приватизація, частина загальної програми включення колишньої державної власності в ринковий оборот. Об’єкти малої приватизації відрізняються від об’єктів великої тільки своєю вартістю. Програмою встановлено, що до малої приватизації відносяться об’єкти вартістю до 250 млн. гривень.
Приватизацією займається Фонд державного майна України, і теоретично дізнатися, що і коли буде продано можна на його сайті. Однак поки там інформація відсутня. На щастя всі об’єкти малої приватизації продаються через систему Прозоро, і там вся потрібна інформація є.
ЧИТАТИ ЩЕ: Продаж заставного майна в Україні
Продаються об’єкти малої приватизації через систему Прозоро
Щоб придбати об’єкт приватизації Прозоро можна бути громадянином будь-якої країни, крім Росії. Мала приватизація Прозорро не допускає громадян цієї країни до торгів, у зв’язку з прийнятим в Україні законодавством.
Щоб взяти участь в приватизації об’єкта, необхідно бути готовим придбати його за стартовою ціною та внести гарантійний внесок. Розмір внеску складає 10% від стартової ціни, виставленого на продаж, об’єкта малої приватизації. Зареєструвавшись на аукціон, покупець не знає скільки конкурентів у ньому буде брати участь. Якщо він виявиться єдиним учасником, доведеться або придбати лот за стартовою ціною, або втратити гарантійний внесок.
До продажу об’єкта може відбутися 3 етапи аукціону. Другий етап проводиться за описаною вище схемою, з тою різницею, що він проводиться тільки тоді, коли переможець першого етапу відмовився від покупки. Якщо аналогічна ситуація складається і після другого етапу, організується третій етап. На третьому етапі торги йдуть зі зниженням ціни, тоді як на перших двох торгуються на підвищення.
Аукціон на зниження ціни називається голландським. У призначений час лот виставляється на торги за стартовою ціною. Через встановлені проміжки часу ціна знижується на 1%. Перемагає той, хто першим погодився сплатити встановлену ціну. На третьому етапі аукціонів Прозоро учасники не знають скільки їх. В аукціоні можуть брати участь і один покупець, але не знаючи про це він не може спокійно чекати максимальної знижки.
Навіщо покупцеві об’єктів малої приватизації потрібна допомога
Придбаються об’єкти приватизації у комерційних цілях. Оцінку вартості об’єкту та можливість його комерційного використання потрібно довірити професіоналам. На аукціоні доводиться переслідувати одночасно 2 мети:
- купити намічений об’єкт;
- заплатити за нього як можна менше.
Щоб домогтися такого результату, потрібно мати досвід участі в аукціонах. Довірте допомогу в купівлі потрібного вам об’єкта спеціалістам юридичної компанії ПІК, і ви отримаєте його за мінімально можливою ціною.
Ваша юридична компанія “ПІК”
Зв’язатися з нами можна за тел:
+38095 150 0501
+38097 050 0501