Вигоди і ризики покупки заставного майна
Запити в мережі інтернет, типу:«купівля заставного майна у банку відгуки», розміщують все частіше. Хочеться купувати житло і автомобілі, але далеко не всі здатні сплатити за них ринкові ціни. Тому багато українців шукають можливість придбання майна за зниженими цінами. І якраз зараз таких пропозицій багато. Банки почали збирати проблемні борги, у тих, хто не може розрахуватися, вилучають заставне та інше майно і розпродують його через аукціони. Банки цікавить лише повернення боргу, що залишився, тому вони готові йти на істотні знижки від ринкової ціни, і покупець може заощадити 15-30% від ринкової вартості покупки. З’ясуємо, як відбувається реалізація заставного майна, і чи можна вважати таку покупку вигідною.
Варіанти продажу майна банків на аукціонах
Коли позичальники починають зазнавати труднощів з виплатою кредиту, вони обирають різні тактики. Правильною, з юридичної точки зору, тактикою є контакт з кредитором та спільний пошук шляхів вирішення проблеми.
Проблемним позичальникам корисно, на цьому етапі, залучити до справи юристів компаній, що спеціалізуються на вирішенні питань заборгованості за кредитами. Спільними зусиллями можна знайти варіанти дій, які більшою чи меншою мірою влаштують обидві сторони кредитних відносин.
Однак частина позичальників на контакт з кредиторами не йде, а іноді і ховається від них. На що розраховують такі боржники сказати складно, але вони є і їх достатньо багато. Банки подають на них до суду, виграють справи, арештовують майно і розпродують його на аукціонах.
Таким чином, покупка квартири закладеної в банку, купленого автомобіля на автокредит та іншого цінного майна може відбуватися:
- з згоди колишнього власника;
- без такої згоди.
Ті позичальники, які шукають можливості для вирішення проблеми і мінімізації власних втрат, можуть запропонувати банку, дозволити їм продаж майна, що перебуває у заставі, з одночасним погашенням кредиту. Банки не дуже охоче, але погоджуються на такі угоди. При купівлі такого майна ризики покупця мінімальні. Колишній власник згоден на продаж і зазвичай виконує всі умови договору. Однак і вигоди покупця таких застав мінімальні. Майно виставляється на продаж з порівняно невеликими знижками від ринкової ціни, а іноді і за ринковими цінами.
Коли майно вилучається у колишніх власників примусово, покупець може добре зекономити. Кредитори мало піклуються про інтереси боржників, прагнучи тільки покрити заборгованість. Знижки по таких об’єктах і предметах можуть становити 30-50% від їх ринкової ціни, а іноді і більше. Але потрібно розуміти, що попередній власник розлучається з майном не добровільно і покупця чекають проблеми. Автомобілі можуть бути в поганому технічному стані, без ключів і документів. З колишніх власників житла часто доводиться насильно виселяти. Існує ризик, що попередні власники звернуться до суду та відсудять своє майно назад.
Що розповідають покупці банківських застав
Якщо розмістити в інтернеті запит: «хто купував заставне майно форум» можна прочитати масу найрізноманітніших історій. Частина покупців задоволена — їм вдалося заощадити і особливих проблем не випробувати. Інші розповідають про те, що куплені квартири їм довелося визволяти з боєм і вони до цих пір ходять по судах.
На підставі аналізу оповідань покупців можна зробити загальний висновок: будь-яка купівля заставного майна несе ризики. До цього просто потрібно бути готовим. Якщо ви хочете заробити — потрібно попрацювати. Залучити до купівлі майна, що перебуває в заставі або вилученого банками, юристів компаній, що спеціалізуються в цій області. Вони допоможуть проаналізувати можливі ризики і зведуть їх до мінімуму.