Майно банків на продаж
Нерухомість коштує дорого, але життя триває, і перед кожним українцем, хоча б раз в житті, постає питання про придбання житла. Звісно, кожен покупець прагне придбати максимально комфортне житло за мінімальними цінами. Таку можливість надає придбання житла, що раніше знаходилось в заставі у банків. Купівля заставного житла, як і покупка будь дорогої власності, завжди пов’язана з ризиками. З’ясуємо, як ці ризики мінімізувати.
Звідки з’являється на ринку заставна нерухомість, і які ризики несе її придбання
Протягом ряду «ситих» років, доходи українців зросли, і на ринку нерухомості спостерігався бум кредитування. Банки видавали кредити під заставу квартир і будинків, не надто ретельно перевіряючи платоспроможність позичальників. Українці, впевнені в своїх силах і завтрашньому дні, такі кредити активно брали. Однак, складності в економіці країни призвели до того, що частина позичальників зі своїми зобов’язаннями справлятися перестала. Їх нерухомість, як об’єкт застави за кредитним договором, перейшла у власність фінансових установ, і тепер банки позбавляються від неї, як від непрофільного активу.
Продаж конфіскованих квартир в Києві і інших містах України здійснюється на аукціонах і дозволяє покупцям заощадити значні кошти. Однак, придбання кредитного майна завжди ризиковано. Ризики виникають тому, що можливі судові розгляди навколо придбаної нерухомості.
Основні варіанти продажу квартир, що раніше перебували в заставі, три:
- Нерухомість перебувала в заставі і перейшла у власність банку за рішенням суду, в зв’язку з невиконанням позичальником зобов’язань. На такій покупці можна серйозно заощадити, законодавство дозволяє продавати таке житло зі знижкою до 30% від оцінки зробленої судом. Однак, боржник зазвичай судовим рішенням не задоволений і може оскаржити його, дії виконавців і навіть сам аукціон з продажу нерухомості.
- Нерухомість вилучена у позичальника в позасудовому порядку за іпотечною застереження. Таке застереження вноситься практично в усі договори іпотечного кредитування і дозволяє, при невиконанні позичальником зобов’язань, кредитору реєструвати нерухомість на себе. Ризик полягає в тому, що позичальники, часто оскаржують кредитні договори в цілому, або внесення в них іпотечної застереження.
- Нерухомість продається з заміною боржника в договорі кредитування. В цьому випадку, новий покупець, приймає на себе зобов’язання попереднього боржника і житло залишається в заставі до повної виплати кредиту. Операція може бути проведена лише за згодою кредитора. Для того, щоб не зробити помилок при цій покупці потрібно ретельно розібратися в документах і правилах продажу. Випадки шахрайства відбуваються часто.
Як уникнути ризиків при купівлі заставної нерухомості
Якщо ви набираєте в пошуковику: «аукціон квартир боржників Київ» (або інше місто нашої країни), варто відразу пошукати і юридичні фірми, які займаються супроводом таких угод. Провідні фахівці столиці на цьому ринку працюють в компанії ПІК. Вони проаналізують всі документи по нерухомості, зроблять висновки про безпеку її придбання і супроводжуватимуть угоду від підбору об’єкта до його оформлення у власність покупця.